مقاله شناخت شبكه Lin – اتو کلاچ تبریز – فروشگاه اینترنتی رست آپشن  مقاله شناخت شبكه Lin – اتو کلاچ تبریز – فروشگاه اینترنتی رست آپشن  مقاله شناخت شبكه Lin – اتو کلاچ تبریز – فروشگاه اینترنتی رست آپشن <link rel="shortcut icon" href="favicon.png"/>
 مقاله شناخت شبكه Lin
ارسال شده در: مارس 26, 2019, توسط : میثم بنیادی

 مقاله شناخت شبكه Lin

 کروز کنترل اچ سی کراس H30 Cross مدل نوهازارد و شبكه Lin

✅ چرا شبكه Lin :

? امروزه، استفاده از شبکه‌‌هاي کامپيوتري در خودروها، بيش از پيش افزايش يافته است. خودروهاي امروزي داراي چندين ECU بوده و ارتباط ديجيتال بين اين واحدها توسط شبکه‌‌هاي ديجيتالي برقرار مي‌‌شود. يک خودروي مدرن اروپايي، داراي يک يا 2 CAN باس است که يکي از آنها براي کنترل خودرو مانند سيستم ترمز و سيستم ضدلغزش مورداستفاده قرار مي‌‌گيرد و باس دوم در کنترل ادوات داخل( آسايشي ) اتاق خودرو مانند کنترل سيستم تهويه و کنترل آينه‌‌هاي برقي به کار مي‌‌رود.

به دليل افزايش قابل توجه تعداد ECUها، استفاده از باس CAN بسيار گران‌‌قيمت و غيراقتصادي خواهد بود. بنابراين، کنسرسيومي شامل توليدکنندگان اصلي خودرو در اروپا، شامل: آئودي، BMW، دايملر/کرايسلر، فولکس واگن، ولوو، موتورولا و شرکت Volcano، شبکه‌‌اي ارزان‌‌قيمت به نام LIN را براي استفاده در مصارف داخل كابين خودرو، طراحي کرده‌‌اند.

امروزه اين شبکه توسط شرکت‌‌هايي مطرح مانند PSA ( پژو سيتروئن ) به صورت گسترده مورداستفاده قرار مي‌‌گيرد.

?? در ایران برای نخستین بار گروه AET موفق به تولید و عرضه کروز کنترل خودرو اچ سی کراس H30 Cross بر مبنای این شبکه شده است. نام کروز کنترل با این سیستم No Hazard می باشد و کوچکترین دستکاری در سیستم فنر ساعتی و فرمان خودرو صورت نمی گیرد.
در بازار داخلی دو مدل کروز کنترل برای خودرو اچ سی کراس وجود دارد که در یک مدل با تعویض فنر ساعتی اطلاعات سوییچ کروز را از فرمان انتقال می دهند که این عمل یک ریسک وحشتناک است.

در مدل دوم که با استفاده از بستر مدرن اروپایی LIN بدون استفاده از سیم کشی اضافه و تغییر در فنر ساعتی خودرو، اطلاعات سوییچ های کروز از فرمان انتقال داده می شود.
در کروزهای اچ سی کراس H30 Cross عرضه شده از گروه AET از این شبکه قدرتمند استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *